Úvod Recenze knihy : Revoluce v léčení obezity, cukrovky, vysokého tlaku a cholesterolu

Recenze knihy : Revoluce v léčení obezity, cukrovky, vysokého tlaku a cholesterolu

Autor ukazuje na propojenost některých zdravotních problémů, konkrétně obezity, cukrovky, vysokého tlaku a cholesterolu. Kniha přináší mnohé užitečné informace o těchto nemocích.

název knihy : Revoluce v léčení obezity, cukrovky, vysokého tlaku a cholesterolu
Autor: Daniel Roux
Nakladatelství: Fontána
Město: Olomouc
Rok vydání: 2010
Počet stran: 212
ISBN: 978-80-7336-598-1
recenze-knih/

Co najdete v knize

Autor ukazuje na propojenost některých zdravotních problémů, konkrétně obezity, cukrovky, vysokého tlaku a cholesterolu. Kniha přináší mnohé užitečné informace o těchto nemocích. Publikace se dělí do pěti částí. V první části se zabývá cukrem a solí, především jejich negativními účinky. Následuje kapitola zaměřená na syndrom X (metabolický syndrom čili syndrom odolnosti vůči inzulínu). Další kapitoly se soustředí na problematiku cholesterolu, arteriosklerózy a kardiovaskulárních chorob atd. Pátá část publikace se podrobněji zabývá dietami. Dozvíte se o důvodech neúspěchu diet, o pětidílné dietě, hyper-proteinové dietě s proměnnou hladinou a stabilizaci a životu po dietě. Poslední část knihy se věnuje praktickým prostředkům ke změně životního stylu pro dosažení zdraví. Tato kapitola obsahuje všeobecnou část a dále popisuje zdravé potraviny, několik překážek zdravého stravování, stravování v praxi a praktické rady do kuchyně. V samotném závěru knihy se více dozvíte a autoru a získáte také přehled o bibliografii soustředící se na toto téma.


Naše shrnutí

Publikace je přínosem pro každého, kdo chce zhubnout a zároveň minimalizovat zdravotní problémy, které souvisí se stravováním a celkově s metabolismem. Kromě teoretického přiblížení problematiky je i praktickou příručkou, která vás v dietě správně nasměruje. Kniha je srozumitelná i laikům. Obsahuje výčty, zvýrazněné části a celkově je přehledná, i když neobsahuje obrázky. Publikace je v měkké vazbě.Diskuse (2 komentáře)

RichardEl, (27. 12. 2014 05:26) Reagovat
doctors in germantown md buy phendimetrazine online what is medical ethics
Krista, (11. 06. 2016 13:04) Reagovat
Yesterday, while I was at work, my sister stole myy iphone and tested to see iif it can survive a twenty five foot drop, just so she caan be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic but I had to share iit with someone!Feel fre to visit my web blog - Webhosting: https://giganetwebhosting.com
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Cukrovka-příznaky.cz
Kontakty