Úvod Cukrovka druhého typu

Cukrovka druhého typu

Cukrovka 2. typu je důsledkem nezdravého způsobu života a obezity. Je nejrozšířenějším druhem diabetu na celém světě a postihuje nejčastěji pacienty středního a pozdního věku. Tato nemoc se někdy označuje za „cukrovku dospělých". Je dávána do souvislosti s dědičnou dispozicí, nesprávnou výživou, neustálými stresy v zaměstnání či v rodině, nadváhou a sedavým způsobem života. U diabetiků s onemocněním cukrovky 2. typu slinivka inzulín produkuje, tělo však na jeho přítomnost nereaguje. Tělesné buňky neodčerpávají cukr z krve, což opět vede ke zvýšené hladině cukru v krvi. Mezi další poruchy spojené s diabetem patří vysoký krevní tlak a zvýšená hladina tuků v krvi.

Jaké jsou příznaky cukrovky typu 2?

Hlavními příznaky cukrovky typu 2 bývá snížené vnímání sladké chuti, neustálá žízeň, ospalost, únava, kožní infekce a svědění kůže, pomalé hojení ran, bolest nohou a kloubů, mravenčení chodidel, typický zápach z úst (po čpavku) a jiné příznaky, často podobné chřipce. Dalšími symptomy může být časté noční i denní močení, ztráta ochlupení nohou, zánět kůže žaludu a předkožky, růst chloupků na obličeji.


Diskuse (100 komentářů)

PAVLA, (23. 01. 2012 10:17) Reagovat
Jestli jsem to dobře pochopila, tak cukrovku prvního typu nedostanu, pokud k tomu nemám genetické predispozice, ale pokud ano, tak mě zdravý životní styl nepomůže. Zdravý životní styl je tedy prevencí jen proti cukrovce druhého typu?
ELIŠKA, (20. 04. 2012 14:29) Reagovat
Ano, je to tak. Jen s tím rozdílem, že cukrovku prvního typu můžete dostat, i když ji nemá nikdo z vašeho příbuzenstva. Ta pravděpodobnost je ale nižší.
DAN, (23. 05. 2012 04:56) Reagovat
Taky bych měl začít něco dělat proti druhýmu typu cukrovky. Podporuju všechny rizikové faktory. bohužel si nedokážu pomoc. Všechny předsevzetí selhávají. Nevím, jak se mám odhodlat. Pořád si říkám, jde o zdraví...Ale znáte to. Dokud člověku nic není, špatně si to připouští.
ZBYNĚK, (30. 05. 2012 04:02) Reagovat
Já mám také zaděláno na různé choroby od infarktu po cukrovku. Vždycky jsem přistupoval ke svému zdraví málo zodpovědně. Jenže teď už je mi 45 a tělo se začívá ozývat, alespoň to kouření a mastné jídlo musím omezit.
Miloš, (11. 07. 2012 09:01) Reagovat
Když člověk to pořád odkládá. Vždycky si říkám, že bych měl omezit jídlo a všechny zlozvyku, ale člověk je holt trvdohlavej. Dokud mu nic není, tak se mu přestávat nechce. Cukrovky se také bojím, jsem na ní ideální adept.:(
Pavel, (10. 09. 2012 11:02) Reagovat
Tak jsem na doporučení doktorky začal konečně hubnout. Mám velkou nadváhu, vysoký tlak a celkově se v poslední době necítím dobře. Zatím to jde docela dobře, manželka mě podporuje, vaří mě dietní a relativně dobrá jídla. Tak snad se to povede.
NK, (24. 10. 2012 12:33) Reagovat
Mě doktorka překvapila s tím, že mám hodně tuků v krvi a že je to nebezpečné, tak se teď taky snažím omezit aspoň knedlíky a smažené pokrmy. Nepřijde mi ale, že by to s mohou váhou bylo tak tragické, tak nevím, proč mám v krvi tolik tuků.
Dave, (02. 11. 2012 07:47) Reagovat
Tak já myslím, že člověk nemusí být zrovna obézní, aby měl hodně tuků v krvi. Je to stejné jako s cholesterolem. Já s ním mám problémy už delší dobu a to mám jen menší nadváhu.
Hans, (10. 12. 2012 08:25) Reagovat
Také mě to překvapilo. Nevím, jak se přesně tvoří tuky v krvi, ale divil jsem se, že je naměřili dědovi, který sice není zrovna hubeňour, ale do nějaké obezity má také daleko.
Daniel, (13. 03. 2013 11:15) Reagovat
Tuky v krvi se měří stejně jako cholesterol. Většinou ho mají silnější lidé, ale není to pravidlem. Záleží na stravování. Někdo se může stravovat špatně, ale nemá sklony k tloustnutí. to však neznamená, že se netvoří tuky v krvi.
Linda, (03. 10. 2013 09:47) Reagovat
Já myslela, že podle tuků v krvi se měří cholesterol. Že je to jako by ten tuk...takže cholesterol je zase ještě jiná hodnota? Mám v tom asi zmatek.
Jan, (11. 02. 2014 11:06) Reagovat
Jj, tuk a cholesterol představují dvě hodnoty, ale asi spolu docela souvisí. Já mám vždycky větší hodnotu tuku i cholesterolu.
Myra, (25. 03. 2015 22:40) Reagovat
I need to to thank you for this fantastic read!!I certainly loved every little bit of it. I've got you bookmarked to check out new things you post…Here is my webpage; cialis pharmacy: http://canadianedrugstore.com/
Candelaria, (07. 04. 2015 16:15) Reagovat
Hello! I've been following your blog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Atascocita Texas! Just wanted to tell you keep up the excellent job!Also visit my weblog: medications ed: http://pillsedweb.com/
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Cukrovka-příznaky.cz
Kontakty